Desatoro respondenta

Desatoro respondenta

Ste nováčik alebo ostrieľaný matador? Vybrali sme vaše najčastejšie otázky a spísali respondentské desatoro, s ktorým vás už žiadna situácia pri vyplňovaní dotazníkov neprekvapí.

1. Rychlost se vyplatí – čas jsou peníze, ve vašem případě oplatky.

 • Aj vo výskume trhu platí porekadlo: "Kto skôr príde, ten skôr melie". Na vyplnenie dotazníka máte často len niekoľko dní. Vždy hľadáme len určitý počet osôb z daného kraja, špecifického veku, či vzdelania. Preto je možné, že ak prídete k svojej pozvánke po niekoľkých dňoch, nebudete už môcť výskum kompletne vyplniť. A to by bola škoda, nie?

2. Vždy pripravený = ideálny respondent

 • Každý respondent si u nás musí raz za deväť mesiacov aktualizovať všetky údaje. Možno ste zmenili operátora, presťahovali sa, kúpili si škrečka, alebo práve promovali? Dajte nám o vašich zmenách prosím včas vedieť prostredíctvom aktualizácie vašich profilov. Vieme, že ich kontrola a opätovné vyplnenie nejaký ten čas zaberie, ale len takto môžeme zabezpečiť, že vám zasielame tie správne výskumy.

3. Výplata oplátok prebieha vždy prvý týždeň v mesiaci

 • Dosiahli ste métu 2000 oplátok. Klikáte na "objednať odmenu", nech už sú tie peniaze na účte! Vedeli ste, že nezáleží na tom kedy platbu zadáte (1. alebo 28.)? Vyplatená bude vždy v prvom týždni nasledujúceho mesiaca. Oplatí sa teda počkať, našetriť si viac oplátok, a o výplatu oplátok zažiadať ku koncu mesiaca. Čo myslíte?

4. Oplátky možno vymeniť za vecnú odmenu alebo darovať na charitu

 • U nás máte okrem finančnej odmeny možnosť prispieť aj na charitu (vyberať môžete z dvoch organizácií) alebo si vybrať z katalógu vecných odmien. Možno by niekoho z vašich blízkych potešila darčeková poukážka, spoločenská hra, alebo napríklad meteostanica, či predplatné časopisu? Aj to vieme zariadiť.

5. Výskum nie je možné vyplniť na mobilnom telefóne

 • Prišla vám pozvánka k novému výskumu, no zasekli ste sa v priebehu vypĺňania na dlhých či zle zobraziteľných otázkach alebo videu? Väčšina výskumov našich klientov bohužiaľ nie je optimalizovaná pre mobilné telefóny. Preto vždy kontrolujte prvú stránku výskumu. Ak vám radíme, aby ste výskum nevypĺňali na mobile, určite počkajte, až budete mať k dispozícii tablet, notebook alebo počítač (alebo vyhoď rozdiel notebook-pc a daj len počítač).

6. Lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche. Za nového člena na pivo alebo kofolu

 • Vedeli ste, že ak nám doporučíte 6 ľudí, ktorí sa do Slovenského národného panelu zaregistrujú, pripočítame vám za každého z nich 100 oplátok? Povedzte o paneli svojim kamarátom a za 6 nových členov vám tak na oplátkovom účte razom pristane 600 oplátok. To už sú dve pivá.

7. Záhada jednej oplátky vyriešená

 • Dokončili ste celý výskum, ale odmenou vám bola len jedna oplátka? "No toto! Nikdy už nič nevyplním! ". O svojej oplátky neprídete, nebojte sa. Jedná sa len o tzv. Jednooplatkáč - typ výskumu, kedy majú rôzni respondenti rôznu dĺžku dotazníka, a teda aj odmenu. V tomto prípade vám ju prirátame dodatočne - do 30 dní po ukončení výskumu.

8. Čakám na odmenu veľmi/neprimerane dlho. Čo s tým?

 • Vecné odmeny zasielame do 30 dní od objednávky podľa toho, ako rýchlo sa nám ich podarí naskladniť od dodávateľa a ako rýchlo ich od nás prevezme pošta. Odmeny na Slovensko posielame z Prahy cez našu pobočku v Bratislave (preto sa môže termín dodania posunúť).
 • Elektronické poukážky spravidla odosielame do 2-3 týždňov od objednávky (objednávame ich hromadne po dosiahnutí určitého počtu objednávok - väčšina z nich má obmedzenú platnosť, nemôžeme ich teda zasielať okamžite, reagujeme na dopyt).
 • Predplatné vybavujeme do 30 dní od objednávky. Potom záleží na vydavateľstve a dátume vydania jednotlivých časopisov. Majte s nami prosím strpenie.

9. Pozastavený výskum

 • Poslali sme vám pozvánku do výskumu, ale nemôžete sa do neho dostať, pretože je dočasne pozastavený? Výskumy bývajú najčastejšie pozastavené z technických dôvodov alebo z dôvodu kontroly zhromaždených dát. Prosím, vráťte sa k nemu neskôr, dátum opätovnej  dostupnosti výskumu by mal byť uvedený v prehľade výskumov vo vašom profile.

10. Raz a dosť.

 • „Môžete mi výskum sprístupniť znova?“ „Začal som vyplňovať na mobile, ale výskum ma nechce pustiť ďalej, dokončil by som ho na počítači.“ To bohužiaľ nejde. Na vyplnenie výskumu máte vždy iba jeden pokus (pokiaľ nie je v pozvánke uvedené inak). Opakovaný vstup nie je možný.

A nezabudnite! Ak máte problém s výskumom, nedarí sa vám prihlásiť do vášho účtu, chcete poradiť, posťažovať si, alebo nás trebárs len pochváliť, vždy sa môžete obrátiť na info@narodnypanel.sk, sme tu stále pre vás.